You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Тренування по стрільбі

4 помилки в стрілецьких тренуваннях


Тренування по стрільбі

Коли ви тільки починаєте займатись практичною стрільбою, ви намагаєтесь зосередитись на підготовці якогось стрілецького елементу або навику та повністю забуваєте про інші аспекти стрілецької підготовки. Проте з часом ви починаєте розуміти, що тренування по стрільбі потребують більш системного підходу.

Далі я наведу декілька таких напрямків підготовки, які мені свого часу здавались головними стрілецькими вміннями.

1. Швидкісна стрільба. Перше що намагається опанувати кожен хто стикається з практичною стрільбою це блискавичне вражання мішеней. Проте з часом багато стрільців розуміють, що штучне пришвидчення темпу стрільби тягне за собою зростання промахів, що в цілому негативно впливає на загальний результат.

2. Швидке (в 99% випадках статичне) заряджання зброї. Після того як людина охолонула від попередньої “сходинки майстерності”, починається намагання довести показники заряджання зброї до фантастичного рівня. При цьому допускаються дві основні помилки: 1. заряджання напрацьовується в статичному стані, 2. тренування проводиться на встановлення рекорду, а не досягнення стабільності. І як наслідок прокачка цього навику не приносить очікуваного результату і стрілець переходить до наступних експериментів.

3. Швидке переміщення. Це вже більш великий пласт на якому можна засісти на досить довгий час. На цьому етапі стрільцю здається, що вся штука в швидкому переміщенні від однієї позиції до іншої, або й в загалі секрет в тому щоб не зупинятись на вправі, а вражати все і вся (мішені та глядачів) не зупиняючись. Опановуючи цей навик люди звертаються до настільки різних методик, що охопити їх в форматі ФБ не можливо. Але основною помилкою становиться те, що присвячуючи увагу швидкості рухів та маніпуляцій зі зброєю стрілець забуває про техніку виконання того чи іншого елементу. І навіть самий швидкий рух виконаний не вірно (не раціонально, не в потрібний час, не в необхідній послідовності, тощо) ніколи не стане настільки швидким, щоб досягти показників технічно зважених рухів та маніпуляцій.

4. “Щоб показувати гарний результат, треба стріляти вправи, а не окремі елементи” АБО “Щоб показувати гарний результат треба брати участь у великій кількості матчів”. Для багатьох стрільців цей етап становиться останнім в їхній підготовці. На цьому етапі людина повністю перестає присвячувати тренування якимось окремим стрілецьким елементам та навичкам. На тренуваннях такий стрілець займається виключно проходженням вправ (як правило довгих або середніх). А основним видом свого тренувального процесу така людина вважає участь у матчах. Цей метод підготовки є не вірним, але його ефективність в рази перевищує попередні типи тренувань і саме тому багато стрільців вважають, що знайшли ідеальну систему стрілецького тренінгу і залишаються на цій сходинці на завжди.


Якою саме має бути вірна система підготовки я не знаю

Але з впевненістю можу стверджувати, що перераховані “методики” є хибними, а правильна система підготовки має бути саме СИСТЕМОЮ. Тобто множиною взаємопов’язаних елементів, що взаємодіють між собою та виробляють певний результат як єдине ціле. Якщо тема стрілецьких тренувань вам цікава тоді читайте продовження за посиланням