You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Тренування по стрільбі

Стрілецькі елементи


Окремий стрілецький елемент в практичній стрільбі це сукупність дій стрільця, які часто зустрічаються при виконанні різних вправ на змаганнях за правилими МКПС. Стрілецькі елементи можна розподілити на динамічні та статичні. Виокремлення окремих стрілецьких елементів та їх систематичне відпрацювання дозволяє суттєво підвищити результати стрільця. В цій статті ми наведемо наш варіант розподілення стрілецької техніки в практичній стрільбі на основні стрілецькі елементи.


Статичні елементи

Статичне ураження відкритих мішеней

Це перший елемент, що необхідно опанувати стрільцю початківцю. Винос зброї на лінію прицілювання, вкладка та утримання зброї, положення тулуба та ніг все це включає перший базовий елемент.

Сергій Мендус (м. Київ)


Статичне ураження мішеней із-за правого та лівого укриття

Техніка стрільби із-за укриття змінюється в залежності від розташування мішеней. Іноді стрільба із-за укриття практично не відрізняється від ураження відкритих мішеней, а іноді, стрільцям доводиться змінювати утримання зброї, підходити впритул до укриття, стріляти стоячі на одній нозі, тощо.

 Ярослав Циганок (м. Дніпро) Олег Печевистий (м. Київ)


Статичне ураження мішеней через занижений (середній) порт

Заниженим або середнім портом прийнято вважати вікно яке не дозволяє стріляти зі звичної стійки, але не потребує переходу в глибокий присід чи в положення на коліно.

Віталій Пуга (м. Ужгород)


Статичне ураження мішеней через низький порт

Низькі порти розміщуються на відстані 75 см і менше від підлоги. В залежності від рівня висоти порту, стрільба може вестись з присіду або з колін.

Костянтин Таран (м. Київ)


Статичне ураження рухомих мішеней

Ця тема вміщує в себе різні техніки стрільби в залежності від типу рухомої мішені. Найпопулярнішими рухомими мішенями є: мішень маятникового типу Ківака, мішень Свінгер, Катапульта та установки для запуску керамічних тарілок. Як необхідно стріляти рухому мішень Ківака дивіться в нашому відео #10.


Динамічні елементи

Переміщення на коротку та середню дистанцію без заряджання зброї

Дистанції що не потребують більше одного кроку прийнято вважати короткими. Відстань до п'яти метрів це середня дистанція. Переміщення вперед, назад, ліворуч, праворуч та діагональне переміщення потребує ретельного вивчення оскільки в практичній стрільбі майже всі вправи містять цей елемент.

Юлія Портянко (м. Київ)


Переміщення на коротку та середню дистанцію з заряджанням зброї

Той же елемент але з заряджанням рушниці.

Ігор Загурний (м. Дніпро)


Переміщення на довгу дистанцію без заряджання зброї

Дистанції від 5 метрів це вже довга дистанція. Переміщення на таку відстань часто відрізняється за технікою виконання від переміщення на середні дистанції.

Ігор Загурний (м. Дніпро) Віктор Нагорний (м. Київ)


Переміщення на довгу дистанцію з заряджанням зброї

Довгі переміщення як правило зустрічаються на вправах що потребують багато пострілів, а тому напрацювання заряджання під час таких переміщень є необхідним для стрільця практика.

Олександр Шимченко (м. Харків)


Стрільба в русі

Найскладніший з усіх наведених елементів. Стрільба в русі відносно не часто застосовується учасниками на змаганнях з практичної стрільби, проте оволодіння цією навичкою зробить ваші стрілецькі вміння більш повними.


P.S. Всі наведені стрілецькі елементи ми поклали в основу нашого он-лайн планувальника стрілецьких тренувань. Пробний запуск системи ми плануємо розпочати в травні 2017 року. Всі користувачі зареєстровані на нашому сайті зможуть взяти участь в тестуваніі он-лайн планувальника.