You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Зброя та амуніція

Benelli M2 VS Beretta 1301 COMP


Benelli VS Beretta

Яка рушниця краща в класі СТАНДАРТ Benelli M2 чи Beretta 1301 COMP ?

Застереження. Ми обрали для себе Benelli M2 доволі давно. Але в той час ми не робили вибір між цими двома рушницями, адже 1301COMP тоді просто не існувало. А тому ми спробуємо максимально об’єктивно підійти до цієї статті, оскільки не виключаємо, що можливо колись ви побачите нас з 1301.

Починаймо Benelli M2 VS Beretta 1301 COMP.

Я не знаю жодного запитання яке б зустрічалось частіше на стрілецьких форумах аніж запитання типу: Що обрати “модель рушниці №1” АБО “модель рушниці №2” ?

Одним з варіантів цього запитання є протиставлення двох моделей напівавтоматичних рушниць Benelli M2 та Beretta 1301 COMP.

Якщо ви справді шукаєте однозначну відповідь на це питання то ми вас попереджаємо, в цій статті її немає. Класичного огляду з технічними характеристиками вказаних рушниць ви також не знайдете в цій публікації. Але якщо ви хочете просто почути нашу думку з цього приводу то ми спробуємо проаналізувати основні плюси та мінуси кожної з моделей та провести своєрідне змагання між цими рушницями.


Критерій #1: надійність

Benelli M2 VS Beretta 1301 COMP

Оцінюючи таку властивість зброї як надійність та довговічність необхідно сказати, що поки що дати однозначну відповідь не можливо. Оскільки Benelli M2 ми успішно експлуатуємо починаючи з 2010, а перша Beretta 1301 COMP побачила світ лише в 2012, а в Україну вона потрапила лише в другій половині 2013.

Тому, як ви розумієте, поки що зарано казати яка з вказаних рушниць “помре” першою, оскільки настріл на наших перших М2 перевалив далеко за 30 000 пострілів, а 1301COMP поки що далеко до таких цифр. Тому на це питання достеменно відповість лише час.

Отже, ми не можемо присудити перемогу в цій категорії жодній моделі. Але той факт, що М2 має гарну репутацію в практичній стрільбі на протязі більше 5 років, дає їй психологічну перевагу в цьому “раунді”.


Критерій #2: “всеядність”

Benelli M2 VS Beretta 1301 COMP

Це друга характеристика яку намагаються з’ясувати, як нові так і досвідчені власники зброї. За час експлуатації наших Benelli M2 ми виявили та усунули ряд проблем пов’язаних з некоректною роботою автоматики. При чому ці проблеми були як реальні, тобто мали технічну причину, так і мнимі, оскільки причиною були ми, а не зброя.

Щодо роботи наших М2 то свого часу ми працювали з наступними набоями: Хант Майстер 32, Практика 30, Rio 32, Cheddite Tordo 32, Nobel Sport 28, Олімп 28, B&P Competition 28, B&P MBL 30, Хант Профі 28. Це далеко не повний перелік шротових набоїв які ми використовували за час роботи з М2.

І всі ці набої цілком надійно працювали на наших рушницях, проте іноді в системі роботи автоматики виникали збої. Але тут необхідно зазначити, що всі ці збої були пов’язані або з якістю набоїв (брак на виробництві), або з певними незначними технічними проблемами рушниці (зношеність перехоплювача, ослаблення пружини магазину, тощо), або з неправильними діями з нашої сторони. Коли вказані обставини були усунуті всі перелічені набої продовжували коректно працювати з автоматикою Benelli M2.

Тому назвати М2 рушницею яка не має жодних вад або недоліків з технічної точки зору ми не можемо, але ми можемо стверджувати що на сьогоднішній день наші рушниці працюють цілком стабільно та прогнозовано. Проте треба пам’ятати, що Benelli M2 це напівавтоматична рушниця інерційного типу. Тобто ця зброя любить чітке та надійне утримання, і може створювати певні проблеми з перезаряджанням тим, хто нехтує правильною стійкою/вкладкою.

Щодо Beretta 1301 COMP то ця рушниця позбавлена цієї характерної риси всіх інерційних рушниць тому що в основу роботи автоматики покладена система відведення газів для перезаряджання зброї. Тому цей напівавтомат більше підійде тим хто не звик постійно контролювати свою стійку та вкладку. Крім того, додатковим бонусом “газовідводу” стає більш м’яка віддача від пострілу.

Отже, в загадковій категорії “всеядність” перемога дістається Beretta 1301 COMP, через те, що система газовідведення апріорі є більш надійною за інерційну систему.


Критерій #3: зручність у використанні та обслуговуванні

Benelli M2 VS Beretta 1301 COMP

Зручність використання поняття яке пов’язане виключно з суб’єктивними відчуттями користувача. Або рушниця “лягла” вам в руки або ні, тут вже нікого переконати не можливо та і не потрібно.

Хочемо лише сказати, що зовні ці рушниці повністю різні та по різному тримаються в руках. Але з іншої сторони, обидві рушниці є своєрідним витвором збройового мистецтва талановитих конструкторів і кожна з них по своєму приваблива.

Базова комплектація кожної з рушниць потребує певного доопрацювання до потреб практичної стрільби. Якщо взяти варіант зброї, як то кажуть “з коробки”, то 1301 COMP більше підготовлена для практичної стрільби, оскільки відразу має збільшену кнопку затворної затримки, збільшений запобіжник та магазин більшої місткості. Але кількість тюнингу випущеного спеціально для М2 дозволяє не тільки наздогнати, але й значно обігнати конкурента. І в будь-якому випадку, якщо мова йде про серйозне заняття практичною стрільбою, то з часом, кожна з цих рушниць буде мати дуже мало спільного зі своїм стоковим варіантом.

Тепер, щодо обслуговування (чистка, розбирання/збирання, тюнінг, дрібний ремонт, тощо). І ми звичайно вибачаємось перед власниками 1301, але в цій частині безумовним переможцем стає Benelli M2, яка завдяки простоті своєї конструкції може бути розібрана, почищена, зібрана буквально за 5 хвилин. Нам навіть здається, що М2 була створена для стрільців які не дуже люблять чистити зброю. Тому в раунді #3 перемагає Benelli.

А отже підводячи підсумки цього “двобою” Benelli M2 VS Beretta 1301 COMP ми констатуємо бойову нічию. З чим і вітаємо всіх власників Benelli M2 та Beretta 1301 COMP.


І хочемо додати, що якщо муки вашого вибору між цими двома рушницями тривають більше одного тижня — радимо скористатись монеткою та вже переходити від теорії до практики.