You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Практична стрільба

Чи потрібно розігріватись перед матчем на HOT RANGE


HOT RANGE

Останні кілька років облаштування передматчевого Hot Range (HR) стало традиційним для українських змагань з практичної стрільби. Проте наскільки важливо відвідувати HR перед матчем та що там робити ?

І так, давайте поміркуємо, що принципово можна робити на HR

Спадають на думку наступні варіанти:

  1. Перевірити роботу механізмів вашої рушниці.
  2. Перевірити набої.
  3. Відпрацювати (повторити) специфічний елемент який буде на матчі.
  4. Заспокоїти нерви та приборкати адреналін.
  5. Ваш варіант.

#1. Перевірка зброї

Якщо ви читали наші поради то ви знаєте, що ми не радимо щось змінювати в зброї перед змаганням. В своїй практиці ми навіть стикались з випадками коли проста чистка зброї перед змаганням, без наступної перевірки на рубежі, призводила до проблем на матчі (причиною був не закручений до кінця магазин).

Тому перевірка нормальної роботи зброї є важливим моментом, не нехтуйте такою можливістю, особливо перед серйозним матчем.


Пункт #2. Перевірка набою

У вашій практиці, особливо на міжнародних змаганнях, можуть трапитись випадки коли вам доведеться стріляти “чужим” набоєм. І в цьому випадку вам треба обов'язково відвідати HR, якщо він наявний на матчі. По-перше, вам треба впевнитесь що ваша зброя нормально працює з новим набоєм, по-друге вам треба самому звикнути до нього, оскільки навіть набої з однаковими основними характеристики дають різну віддачу.

Якщо ви будете стріляти матч “чужим” набоєм, особливу увагу приділіть кулі та картечі, оскільки зовнішня балістика цих боєприпасів буде відрізнятись від того до чого ви звикли і це може серйозно вплинути на ваш кінцевий результат. Але з перевіркою кулі може виникнути складність, оскільки організатори іноді обладнують HR виключно під шріт.

У випадку з шротом ситуація дещо простіша, оскільки ці набої з однаковими характеристиками мають меншу відмінність ніж куля та картеч, проте через використання різних типів пороху така різниця все одно буде присутня.

Таким чином якщо на змаганні ви, з якихось причин, не маєте перевірених набоїв, обов'язково відвідайте HR.


Пункт #3. Відпрацювати (повторити) специфічний елемент який буде на матчі

Так трапляється, що окремі вправи матчу містять елементи які ви давно не відпрацьовували, в такому випадку також варто відвідати HR та пригадати як це робиться. Це може бути: стрільба зі слабкої руки, стрільба лежачи, стрільба з дуже низького порту, тощо.

Разом з тим, цей пункт менш важливий за попередні два. Оскільки якщо ви не змогли постріляти незручну позицію на HR ви можете ефективно потренувати її в Safety area, звичайно без використання набоїв.

Робота в Safety area в загалі є дуже важливим моментом вдалого виступу на матчі і тому цьому питанню ми присвятимо наступний випуск нашого блогу.


Пункт #4. Заспокоїти нерви та приборкати адреналін

Це найцікавіший пункт. Ми підкреслюємо не найважливіший, а саме найцікавіший.

За нашими спостереженнями більша частина стрільців ідуть на HR саме за цим. І парадокс полягає в тому, що замість того щоб приборкати свої емоції учасники накручують свою нервову систему до максимуму, що призводить до грубих помилок через надмірну збудженість.

Ми можемо дати лише одну практичну пораду таким стрільцям. Пригадайте почуття розслабленості та спокою яке охоплює вас між 1-3 вправою (у кожного по різному). Так от, якщо ви йдете на HR саме за тим, щоб приборкати нерви то ваше завдання досягти цього відчуття саме після роботи на HR і розпочати змагання з “холодною” головою.


Пункт #5. Ваш варіант

Якщо ви маєте іншу думку з приводу HR, будь-ласка опишіть їх в коментарях і можливо це стане темою наступної публікації.2


Щодо нашого особистого відношення до HR, то якщо мова не йде про випадки описані в пунктах 1 та 2, ми все частіше обмежуємося роботою в Safety area. Перелічити всі причини цього ми не можемо, але скоріш за все це пов'язано з наявності певного досвіду та не бажанням відволікатись від вправи яку ми будемо стріляти першою. Справа в тому, що скільки б ви не “розігрівались” на HR перша вправ є першою вправою.

Крім того, як ми зазначали вище, робота на HR часто проходить в сумбурній обстановці, що заважає зосередитись. Проте це вже більше пов'язане з психологічними аспектами стрілецької підготовки, а це зовсім інша історія.