You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Інше

Fit & Shoot з точки зору практичної стрільби


Про CrossFit

CrossFit це методика спортивних тренувань, що містить в собі елементи високоінтенсивного інтервального тренування, важкої атлетики, пліометрики, гімнастики, гирьового спорту та т.п. Атлети, що займаються CrossFit намагаються максимально розвинути в собі різноманітні навички і підсилити серцево-судинну та дихальну витривалість, опірність, силу, гнучкість, міцність, швидкість, координацію, спритність, рівновагу та точність.


Про Практичну Стрільбу

Практична стрільба це вид стрілецького спорту, на меті якого стоїть вивчення та відпрацювання вправ, що найбільш відповідають різноманітним випадкам застосування вогнепальної зброї. Маючи бойове походження, цей вид спорту зазнав істотних змін, але досі залишається серед прикладних в багатьох підрозділах спеціального призначення. Вправи практичної стрільби базуються на трьох рівнозначних елементах: влучність, потужність та швидкість - DVC.


Про Fitness Shooting

Пару років тому інструктору з практичної стрільби Денису Безвершенко спало на думку поєднати два своїх улюблених заняття: практичну стрільбу і фітнес. Так в Україні почали проводитись цікаві стрілецькі змагання з елементами CrossFit. Змагання складаються з декількох вправ, під час яких учаснику пропонується виконати стрілецькі завдання після фізичних навантажень. Тобто стрілець спочатку виконує одну або декілька фізичних вправ, а після цього розпочинає стрільбу. Чим швидше учасник виконує цей комплекс тим кращий його результат.


Про On-Line Fitness Shooting Open Cup

На сьогодні було проведено цілий ряд змагань за правилами Fit&Shoot і кожного разу все більше стрільців зголошуються на участь в матчі. Організатори в свою чергу намагаються експериментувати, як з комплексами фізичних навантажень так і з видами зброї та стрілецьких завдань. Нещодавно, Денисом було анонсовано новий цікавий формат змагань зі стрільби після фізичних навантажень: On-Line Fitness Shooting Open Cup. Відкритий Кубок це матч, що складається з відбіркового етапу та фіналу. Участь у відборі може брати необмежена кількість осіб оскільки вони проводяться віддалено. Стрілець виконує певний комплекс Fit&Shoot в присутності інструктора, фіксує виконання і результати на відео та надсилає організаторам. Після цього десять кращих стрільців запрошуються для участі в фінальній частині, яка проходила в стрілецькому клубі Куля.


Ми разом з партнером змагань магазином стрілецького спорядження Hot Range відвідали фінальну частину On-Line Fitness Shooting Open Cup. Матч складався з чотирьох вправ, кожна вправа містила три силових підходи та три стрілецьких завдання. В силовий комплекс входили: станова тяга, жим штанги, стрибки на тумбу та махи гирею. Стрільба велась з 20 метрів по паперовим мішеням. Оскільки всі учасники проходили відбірковий етап, тому жодних проблем ані з технікою виконання фізичних вправ, ані з стрілецькими завданнями в них не виникало. Матч проходив чітко, швидко, безпечно і достатньо видовищно. Дуже яскраво відчувалось, як стрільці намагаються опанувати себе після фізичного навантаження для того щоб вразити залікові мішені.


Погляд з точки зору стрільця-практика

Перше що розумієш коли потрапляєш на змагання Fit&Shoot це необхідність гарної фізичної підготовки для всіх хто бажає брати участь в цих матчах. Навички з практичної стрільби звичайно допоможуть тобі, але без достатнього фізичного рівня шансів немає. Дабл-альфа це добре, але дабл-альфа після станової тяги це зовсім інше.


Особисто мені, порівняти практичну стрільбу і змагання Fit&Shoot досить важко. Більш того, мені здається що цього робити не потрібно. Fit&Shoot це цікавий новий формат для людей які захоплюються зброєю та мають певний рівень фізичної підготовки. Не сумніваюсь, що кількість прихильників цього спортивно-стрілецького напрямку буде зростати з кожним роком. Всім нашим читачам котрі цікавляться прикладними стрілецькими дисципліни, функціональним тренінгом та зброєю раджу обов'язково відвідати матчі за правилами Fit&Shoot.


Від себе хочемо подякувати Денису Безвершенко за запрошення на цікаву подію, а магазину стрілецького спорядження Hot Range та магазину Fahrenheit за підтримку змагань On-Line Fitness Shooting Open Cup.


Використані джерела:  вікіпедія та офіційний сайт CrossFit