You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Зброя та амуніція

Куля 12 калібр


Куля 12 калібру в практичній стрільбі

 

Одна з особливостей практичної стрільби з рушниці 12 калібру є те що в гладкоствольній зброї використовуються три відмінних типи боєприпасів: шріт, картеч і куля. Кожен з цих набоїв має свої унікальні балістичні властивості та потребує окремого вивчення з боку стрільця.

В цій статті та декількох випусках нашого відеоблогу ми розповімо вам про те як, куди та навіщо стріляти кулею, що при цьому необхідно мати на увазі та яку марку набоїв обрати.

Головне що вам необхідно врахувати при обиранні кульового набою в 12 калібрі це його вартість відносно до його якості. Оскільки для напрацювання вміння стріляти кулею з гладкоствольної зброї вам доведеться зробити не одну тисячу пострілів, а при таких об'ємах кожна додаткова гривня у вартості набою буде суттєво змінювати ваш стрілецький бюджет.

На дистанціях до 35-40 метрів кульові набої будь-якого виробника дадуть вам достатню точність влучень та дозволять напрацювати або підтримувати свою майстерність. Тому з метою економії коштів, радимо відразу розділити для себе кульові набої на дві частини: тренувальні набої та набої для важливих завдань. Тренувальні боєприпаси ви можете використовувати як при навчанні так і на “прохідних” змаганнях МКПС, але для міжнародних або великих національних матчів ви маєте мати в своєму арсеналі перевірену стабільну кулю.

Ми підготували для вас відеоогляди ряду бюджетних боєприпасів від національного виробника ТАХО та кульових набоїв від декількох відомих брендів. Забігаючи наперед повідомляємо, що несподіванок не буде: дешева рибка — погана юшка.

В першому відео, що присвячується кульовій стрільбі з рушниці, ми торкнемося питання як обрати дульне звуження для стрільби кульовими набоями та де знаходиться точка прицілювання в класичній мішені МКПС.

В наступних відео ми відтестуємо різні кулі 12 калібру від таких виробників як: TAXO, RIO, KAVIAR, FAM Pionki, Rottweil та ін.