You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Зброя та амуніція

Купити рушницю


“Яку купити рушницю” найчастіше запитання всіх стрілецьких форумів. Не будемо обходити стороною цю тему і дамо поради як обирати свою першу рушницю. Також розглянемо декілька конкретних моделей дробовиків. Ми будемо наводити лише приклади рушниць про які вже наявна достеменна інформація від користувачів, оскільки новинки не рідко мають виробничі дефекти.

На нашу думку, обираючи яку купити рушницю варто виходити з наступних критеріїв: ціна, бажаний тип рушниці (помпа vs напівавтомат) та сфера використання (спорт VS самооборона). Проаналізувавши кожний з цих параметрів ви можете звузити свій пошук до декількох моделей. Саме ці рушниці і потрібно їхати дивитись до збройового магазину.Ціна

Всі гладкоствольні мисливські рушниці можна розділити на три умовні цінові сегменти: до 10 тисяч грн, від 10 до 20 тисяч і більше 20 тисяч грн. До речі, скільки коштує стрільба ми вже писали в попередній статті.

"Подешевше"

Якщо ви зупинили свій вибір на найдешевшому сегменті тоді радимо розглядати виключно помпові рушниці. Напівавтомати за такі гроші не будуть вирізнятись надійністю, а відгуки користувачів будуть протилежними та малоінформативними. Обираючи зброю з категорії “подешевше” спирайтесь перед усім на масовість цієї зброї в практичній або прикладній стрільбі.

Ви можете ніколи не брати участь ані в тренуваннях з практичної стрільби, ані в змаганнях МКПС. Проте врахуйте, що середнє навантаження на рушницю практика близько 5000 пострілів на рік. Тому ви просте не знайдете кращої перевірки працездатності рушниці ніж практична стрільба.

На наш погляд лідером з недорогих помпових рушниць є турецький Hatsan з серії Escort. В практичній стрільбі в Україні цей дробовик використовується вже більше трьох років і зарекомендував себе як достатньо надійна, не вибаглива зброя. Крім того, до цієї рушниці вже розроблена велика кількість тюнінгу, написані цілі мануали-огляди, а кількість модифікацій (довжина стволу, моделі для шульги, оздоблення, тощо) дозволить підібрати дробовик саме під ваші завдання.


"Подорожче"

В середньому ціновому діапазоні ви вже можете купити як помпову рушницю так і напівавтоматичну рушницю. При цьому, серед помпових рушниць ви можете обрати фактично будь яку окрім Benelli або комплектацій Combo (моделі що комплектуються додатковим стволом іншої довжини). Напівавтомати будуть широко представлені турецькими брендами.

За час існування практичної стрільби добре зарекомендували себе помпові рушниці від Mossberg, Remington та Maverick. І хоча ці дробовики все рідше використовуються топ-стрільцями МКПС (ФПСУ) проте, це жодним чином не впливає на якість і надійність згаданих виробників.

Mossberg, а також його бюджетна версія Maverick є одним з найнадійніших та найвитриваліших помпових дробовиків. А модельний ряд дозволяє обрати від чисто самооборонних рушниць до дробовиків придатних для змагань з практичної стрільби.

З точки зору стрільця-практика перевагами Мосбергу є його надійність, а також невибагливість до якості набоїв та ступеню забрудненості дробовика. Також у Мосбергу дуже цікава конструкція лотка, який знаходиться в піднятому стані коли ви заряджаєте рушницю. Таке рішення суттєво полегшує заряджання. До мінусів можна віднести те, що ці дробовики, як правило, комплектуються лише короткими стволами не обладнаними дульними звуженнями. Також, врахуйте, що не всі Мосберги мають опцію подовження підствольного магазину.

Remington 870 є також добре перевіреним варіантом. Кількість комплектацій, асортимент тюнінгованих запчастин, величезний обсяг інформації є найкращим доказом популярності Рему.

Ремінгтон 870 є не менш популярною рушницею ніж Mossberg, проте має певні недоліки. Так характерною особливістю Рема його “строгий патронник” і вибагливість до якості набою. Проте цей умовний дефект легко нівелюється одним відвідуванням зброярської майстерні, де вам за символічну плату відполірують патронник, після чого він буде впевнено перетравлювати найвідвертіший самокрут. Також певного доопрацювання потребують тяги цівки для підвищення швидкострільності дробовика. Проте всі ці недоліки можна легко пробачити Remington 870 за його неймовірну ергономічність, традиційну якість та неймовірну кількість тюнінгу від найвідоміших збройових брендів.

Цікавим є той факт, що автором найпопулярнішого у світі зброярського блогу про Ремінгтон 870 є українській стрілець-практик Віталій Педченко.

Роблячи вибір при купівлі рушниці між Mossberg та Remington радимо перш за все спиратись на власні відчуття. Візьміть ці моделі в руки і ви все зрозумієте самі, оскільки обидва дробовика є надійними та мають багато палких шанувальників.


Серед напівавтоматів вартістю до 20 тисяч радимо перш за все звернути увагу на Stoeger 3000 та Armsan A612 (Phenoma) з її спортивними модифікаціями Challange.

Обидві рушниці добре підходять для занять практичною стрільбою, проте мають суттєві, можна сказати навіть ідеологічні відмінності. A612 це класичний "газовідвід", а Stoeger 3000 має інерційну систему. Крім того, рушниці мають певні суттєві конструктивні відмінності.

Armsan A612 вже не перший рік використовується стрільцями практиками, за посиланням можете знайти покроковий мануал по "напілінгу" цієї рушниці.

До плюсів Армсану А612 можна віднести його перевіреність змаганнями МКПС, великий масив знань по доопрацюванню та усуненню негараздів, достатнє різноманіття тюнінгу. Ну і взагалі рушниця за своїми технічними характеристиками та ергономікою підходить під завдання МКПС.

Мінусами моделі є невдала форма лотка, конструкція вікна заряджання, що ніколи не дозволить досягти вам тієї легкості заряджання яку мають власники Benelli M2. Так лоток, через конструктивні особливості має вигнуту форму яка дещо ускладнює рух набоїв, що заряджаються. В свою чергу через конструкцію автоматики, що притаманна практично всім газовідводам шахта магахину розташована достатньо глибоко через що при заряджанні Load Quad друга пара може розбиватись об тіло цівки.

Проте всі перелічені незручності ви можете компенсувати вашим ентузіазмом в холостих тренуваннях. Більш детально про Армсан радимо дізнаватись у дніпровського стрільця-практика, майстра спорту з практичної стрільби Ярослава Циганка який вже не перший рік використовує модель А612.

З незрозумілих причин Stoeger 3000, на сьогоднішній день, має значно менше поширення в українській практичній стрільбі ніж А612 від Армсану. Проте на наш погляд рушниця повністю відповідає основним вимогам МКПС: достатньо велике вікно заряджання, зручний лоток, не глибока шахта вікна заряджання. Особисто ми не маємо досвіду використання цієї зброї, проте багато іноземних стрільців досить успішно використовують Stoeger 3000.


"Я не настільки багатий, щоб купувати дешевий дробовик"

В топовому сегменті рушниць для практичної стрільби все дещо простіше: Benelli і ще раз Benelli. Помпова Super Nova та напівавтоматична M2 є найпопулярнішими дробовиками у світі. За понад як десятирічну історію ці моделі довели свою надійність та досконалість. Також в практичній стрільбі широко використовуються: Beretta 1301 Comp, Browning A5, Remington Versa Max, Winchester Super X3, Mossberg 930.

Benelli M2


Benelli Super Nova


Beretta Comp 1301 

Наступне запитання: Помпа чи напівавтомат ?

Якщо це ваша перша рушниця і тим більше якщо ви купляєте її для охорони житла та маєте обмежений бюджет то гадаємо ваш вибір це помпова рушниця.

У випадку коли питання по бюджету не стоїть, оскільки серед “однокласників” помпа завжди буде дешевшою, тоді радимо спробувати і напівавтоматичну рушницю, і рушницю з ручним перезаряджанням (помпа).

Помпова рушниця - утилітарність та надійність.


Напівавтоматична рушниця - швидкість і драйв.


Отже: спробуй сам. Захочете помпу — вперед, більше сподобається напівавтомат — гарний вибір. 


Мета: самооборона АБО спорт ?

Розподілення багатозарядних гладкоствольних мисливських рушниць на самооборонні та спортивні дробовики є досить умовним. З будь якою рушницею ви можете взяти участь і в спортивних змаганнях і ефективно захищати своє життя. Проте, є декілька ключових характеристик які бажано врахувати при купівлі рушниці під конкретну задачу.

Відмінність між рушницями які використовуються в спорті та рушницями які розраховані на охорону житла полягає в довжині стволу та можливостю проводити специфічні доопрацювання (тюнінг).

Рушниця для спорту (практична стрільба), як правило, має ствол довжиною від 60 до 70 см, що обладнується прицільною планкою та змінними дульними звуженнями. Саме ствол достатньої довжини з опцією змінних звужень (чоків) є головною відмінністю спортивної рушниці від самооборонної рушниці.

Окрім того, спортивна рушниця бажано має бути придатною до встановлення спеціального тюнінгу. Тому якщо ваша мета це практична стрільба тоді бажано купувати рушниці які вже широко використовуються у нашому спорті. Це буде запорукою того, що стрілецька індустрія налагодила випуск всіх необхідних тюнінгованих запчастин (подовжені магазини, оптоволоконні мушки, збільшені запобіжники, збільшені кнопки та ричаги, тощо). Детальніше про основний тюнінг дробовика під практичну стрільбу дивіться у наших відео.

 

Самооборонні дробовики це рушниці з довжиною стволу близько 50 см, а тип прицільних пристроїв та наявність дульних звужень не мають принципового значення. Короткий ствол визначає загальну довжину зброї, а відповідно і зручність її перевезення в автомобілі та використання в умовах обмеженого простору.

Крім того, класичним варіантом самооборонної рушниці прийнято вважати помпову рушницю через її простоту, надійність та можливість ефективно використовувати травматичні набої (набої з еластичним снарядом). Проте, напівавтомати з короткими стволами, як наприклад Benelli M4S90, також користуються значним попитом серед шанувальників Tactical Shotgun.

 


Декілька загальних порад

Перед купівлею рушниці поговоріть з власниками такої моделі. Бажано не з одним. Бажано з власником який активно використовує цю рушницю, а не просто зберігає її в своєму сейфі.

Відвідайте стрільбище та поспілкуйтесь з стрільцями-практиками. Вислухайте їхню думку щодо моделі яку ви збираєтесь придбати. Ця інформація є об'єктивнішою ніж розповідь продавця-консультанта.

Не купуйте додатковий тюнінг поки ви не переконались, що він вам “життєво” необхідний. Після того як ви купили: рушницю, недорогий патронташ (стрілецький пояс), недорогі балістичні окуляри та недорогі навушники, інвестуйте в набої та свої тренування. Є зайві кошти ? Купуйте набої !На що звернути увагу при купівлі

Візьміть з собою у магазин людину яка добре розуміється на рушницях і можете нікуди не заглядати. Якщо такої людини навколо вас немає не забудьте зробити наступне.

Попросіть продавця-консультанта зібрати та розібрати рушницю. Запчастини мають бути добре підігнані, встановлюватись без надмірних зусиль, не мати видимих дефектів або пошкоджень.

Огляньте внутрішню сторону стволу. Вона має бути дзеркальною без будь-яких дефектів.

Зарядіть рушницю імітаційними набоями (фальшнабоями) та перевірте роботу механізмів: натисніть на спусковий гачок, екстрагуйте набій і т.д.

Перевірте видані вам документи (дозвіл, квитанція, гарантійний лист, інше) на предмет вірного заповнення всієї інформації. Звірте номер стволу, ствольної коробки на рушниці та у вашому дозволі на придбання.

Їдьте на стрільбище або тир та перевірте роботу рушниці різними типами набоїв та навіски. Якщо виникнуть проблеми (перезаряджання, екстракція гільзи, інше) відразу звертайтесь до продавця з відповідними вимогами.


Загалом це все. Як розпочати займатись стрільбою та скільки це коштує читайте на нашому сайті.

Бажаємо вдало купити рушницю ;)