You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Тренування по стрільбі

Організація тренування по стрільбі - початок


Тренування по стрільбі #1

Цією публікацією ми відкриваємо цикл статей в яких спробуємо розкрити питання як організувати свої тренування по стрільбі.

Починати планування сезону необхідно з визначення змагань які ви обов’язково відвідаєте. Всі значні змагання, як правило, оголошуються ще на початку року, а тому участь в таких матчах спланувати не важко.

Наступним кроком є планування графіку ваших стрілецьких тренувань, що включає встановлення періодичності тренувань та їх календарний початок в новому стрілецькому сезоні.

Якщо взяти безпосередньо ZPG то ми плануємо взяти участь у всіх національних матчах з практичної стрільби та декількох закордонних змаганнях, серед них: Кубок Баєра (Чехія), Чемпіонат Польщі та Відкрита Центральноєвропейська першість з рушниці (Угорщина). З національних змагань основним матчем безумовно є Чемпіонат України.

Щодо календарного початку тренувань то ми, як правило, розпочинаємо відразу після зимових канікул. Тобто приблизно з лютого, оскільки організму необхідно відпочити після попереднього сезону, адже перевтомлення від стрільби може повністю відбити бажання брати в руки зброю.

Далі ми дивимось коли в сезоні відбудеться перший матч в якому ми візьмемо участь, в нашому випадку це Етап кубку України 19.03.2016. Оскільки ми тренуємось один-два рази на тиждень то в нас до першого змагання є щонайменше 6 тренувань.

На початку сезону важливо поступово оновити базові статичні навички та повторити основні стрілецькі елементи. Тому приблизно 4 тренування буде присвячено статичним базовим елементам таким як: фронтальне перенесення вогню, перенесення вогню на різні дистанції, ураження мішеней через порти та із-за укриття, статичне заряджання зброї, рухомі мішені. Та два заняття присвятимо оновленню динамічних навичок, серед яких буде обов’язково такі елементи як заряджання зброї в динаміці, переміщення зі зброєю вперед, назад, праворуч та ліворуч. Можливо буде щось іще, але про це ми поговоримо в наступних публікаціях.

І так перший матч сезону. Значення першого змагання важко переоцінити, від того як ви його пройдете буде залежати ваш подальший тренувальний процес. Тому віднестись до цього змагання треба відповідально і пройти його зважено, без поспіху, технічно грамотно та уважно. Після зимових канікул ви дещо забули, ваші рефлекси та м’язова пам’ять не працює так, як працювала наприкінці попереднього сезону. Врахуйте все це та не підведіть себе.

Невелика порада. Намагайтесь відзняти всі ваші вправи на відео, це допоможе вам аналізувати помилки та визначити елементи які потребують додаткової роботи.

Після того як ви пройшли перший матч сезону, проаналізували вправу та ваше виконання цих вправ, ви можете спланувати (скоригувати) наступний тренувальний процес. Робота над помилками допущеними на змаганні є одним з головних прийомів в нашому тренувальному процесі. Тобто з однієї сторони ми маємо основний план (графік) тренувань. А з іншої сторони ми постійно вносимо корективи в нього після кожного матчу в якому ми виявляємо якісь недоліки нашої підготовки.

Для початку це все, якщо тема “як організовувати тренування по стрільбі” є цікавою для вас пишіть свої коментарі з цього приводу і ми продовжимо її висвітлювати в наших публікаціях.

Продовження читайте за посиланням.