You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Тренування по стрільбі

Планування тренування з практичної стрільби


План тренування

Якісне планування тренувань допомагає

уникнути неефективного витрачання часу та грошей.

Окремі тренування по практичній стрільбі та тренувальний процес в цілому є достатньо складним процесом, а тому і помилки які допускаються при цьому також численні та багатогранні. Але ми спробуємо охопити найбільш розповсюджені вади яких припускаються стрільці під час своїх тренувань. І спочатку ми узагальнено опишемо декілька типів тренувальних стратегій, які на нашу думку є не раціональними.


Тип 1 — умовна назва “Тренувальна вправа за правилами практичної стрільби”.

В цьому випадку стрільці будують цілу вправу (середню або довгу) і відпрацьовують її проходження. Тобто учасник за сигналом таймеру вражає всі мішені у вільному порядку не виходячи за межі штрафних ліній. Іноді в ході тренування змінюється стартова позиція на цій вправі.

Такий тип тренування є достатньо ефективним на початкових етапах стрілецької підготовки та у випадках коли необхідно відпрацювати саме проходження цілої вправи з практичної стрільби. Саме в такий спосіб ми тренувались протягом 2012-13 років і іноді практикуємо такі тренування зараз, але з деякими модернізаціями.

Проте якщо використовувати в своїй підготовці лише цей тип тренування, то з часом прогрес від таких занять зупиняється. На нашу думку це пов'язано з тим що в такому форматі тренування не якісно відпрацьовуються окремі важливі елементи. Коли стрілець проходить вправу за правилами МКПС, він в першу чергу думає про цю вправу як щось цілісне, він бачить комплекс завдань, а не окремо взяті стрілецькі елементи. А тому і напрацювання таких елементів проходить “змазано” і ніколи не досягає високого рівня.


Тип 2 — тренування під кодовою назвою “Перший постріл”.

Та нелюдська наполегливість з якою багато стрільців виконують цю вправу не дозволяє нам пройти повз неї та не включити до цього переліку. Під час такого тренування стрілець намагається зробити максимально швидко постріл з класичного положення готовності #1: зброя заряджена, приклад біля поясу, ствол down range.

В реальному житті, наприклад при самообороні, швидкість з якою стрілець може виконати перший постріл є надважливою, думаємо що саме таке коріння має ця вправа. Але якщо розглядати її як елемент підготовки стрільця МКПС то очевидно що напрацювання в такий спосіб першого пострілу особливо не допоможе на змаганнях з практичної стрільби. Більш того, напрацювання першого пострілу без належного прицілювання та формування правильної стійки може cтати шкідливою звичкою стрільця-практика.


Тип 3 - “Нереальна складність”.

Цей умовний тип тренування схожий на перший та вирізняється тим, що у вправу включаються надскладні елементи як то: дуже низькі порти, мішені занадто занесені за укриття, значно віддалені мішені, надскладні штрафні мішені, тощо.

Окрім недоліків притаманних першому типу тренувань, цей спосіб відволікає стрільців від освоєння основних стрілецьких вмінь, які потрібні для виконання 95% завдань на матчах МКПС. В принципі у вмінні стріляти з наднизького порту чи з перекладанням рушниці на слабке плече немає нічого поганого, стрілець має вміти все, але ж і присвячувати таким тренуванням значну частину своїх тренувань також не раціонально.


Тип 4 - “імпровізація”.

Під цим типом тренування ми маємо на увазі випадок коли стрілець їдучи до тиру чи стрільбища не має жодного чіткого уявлення про своє тренування. І лише прибувши на стрілецький майданчик починає вигадувати що ж йому постріляти, іноді рішення залежить від того які укриття залишились на рубежі та скільки мішеней є в розпорядженні стрільця.

Якщо ви прибічник такого підходу то ми змушені вас засмутити, але цей тип стрілецьких занять має не багато спільного з стрілецьким тренуванням, а скоріш за все є звичайним Fun shooting, проти якого ми не маємо жодних заперечень.


Переходимо до висновків.

В чому причина. Причина всього цього в юному віці практичної стрільби. Практична стрільба є дуже молодим видом спорту, а тому методики тренувань, з об'єктивних причин, просто не встигли з'явитись. Навіть інструктори які мають наближено профільну вищу освіту або працювали інструкторами в інших стрілецьких дисциплінах не можуть претендувати на істину в останній інстанції, оскільки практична стрільба має свої відмінності від інших стрілецьких дисциплін, іноді великі, іноді не значні, але вони є завжди.

Наскільки погано тренуватись як описано вище. Це зовсім не погано. Ви будете покращувати свої навички та вміння, а результати на матчах будуть зростати. Просто ваш прогрес буде повільнішим за прогрес людини (при рівних здібностях та фізичній підготовці) яка обере більш традиційну систему підготовки. Тобто підготовку яка буде мати аналогічні прийоми тренувань до інших видів спорту: легка атлетика, ігрові види, єдиноборства, тощо.

Що пропонуємо ми. Нами пропонується чітка систематизація тренувальних вправ з яких ви зможете за принципом конструктору скласти свій тренувальний графік та корегувати його за необхідності.

Коли, де і як можна це зробити?

Ви можете спробувати On-Line органайзер прямо зараз. Як він працює показано у відео. На все добре!