You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Практична стрільба

Правила МКПС - штрафні мішені


Штрафні мішені

Основні принципи підрахунку результатів ми описали в попередній статті. Сьогодні ми продовжуємо тему підрахунку результатів в МКПС (рушниця) і говоримо про штрафні мішені.

Штрафні мішені - це різновид мішеней в практичній стрільбі за враження яких учаснику нараховуються штрафні очки. Штрафні мішені позначаються символом “Х” або фарбуються в один унікальний колір, який має бути однаковим для всіх вправ матчу.

За кожне враження паперової штрафної мішені нараховується “-10” очок. За чисельні враження паперової штрафної мішені не може нараховуватись більше двох штрафів, тобто “-20” очок це максимум. За ураження металевої штрафної мішені нараховується “-10” очок.

Всі паперові мішені МКПС мають не залікові межі по периметру всієї мішені. В разі ураження тільки не залікової зони штрафної мішені — штрафи не нараховуються.

Окремі нюанси зарахування / не зарахування штрафних мішеней пов'язані з тим, що всі мішені в практичній стрільбі вважаються непробивними. Тобто якщо куля або картеч вразила паперову мішень та залишила пробоїну від снаряду(-ів) повного діаметру, а після цього вразила штрафну паперову мішень, то влучання в штраф не буде зараховуватись. Якщо ж після такого влучання буде вражено металеву штрафну мішень то це кваліфікується як несправність обладнання, а стрільцю призначається повторне виконання вправи.

Якщо куля або картеч влучила в паперову мішень і залишила пробоїну не повного діаметру, а після цього вразила інші мішені, то в такому випадку нараховуються всі відповідні залікові очки і штрафи.

Всі укриття та декорації в практичній стрільбі також вважаються непробивними. А тому якщо снаряд пройшов через укриття, а після цього влучив у штрафну картонну мішень то таке влучання не буде зараховане. Влучання в подібній ситуації в металеву штрафну мішень кваліфікується як несправність обладнання, а стрільцю призначається повторне виконання вправи. Випадок коли куля або картеч лишає в декрації пробиття неповного діаметру, а після цього влучає в будь-яку штрафну мішень тоді учаснику нараховуються всі відповідні штрафи.

Проте зауважте, що стійки на яких кріпляться мішені не вважаються непробивним покриттям, а тому всі влучання в штрафні мішені, після пробиття такого обладнання, зараховуються.

Штрафна металева мішень зараховується як вражена тільки в тому випадку якщо вона впала чи перевернулась в наслідок влучання в неї снаряду. Суддя не має зараховувати штрафну мішень якщо вона впала з якихось інших причин (влучання контейнеру шротового заряду; потрапляння в штрафну тарілку залікової тарілки; рикошет в задню частину мішені та т.п.). З метою ідентифікації причин падіння штрафної мішені такі мішені фарбуються після кожного влучання в них (навіть якщо мішень не була вражена), крім того фронтальна і задня поверхня оздоблюються різними кольорами. Проте кожен з таких випадків може мати нюанси і має досліджуватись окремо.

Це основна інформація щодо штрафних мішеней, для повного вивчення теми вам необхідно звернутись до правил МКПС, а саме до п.п.: 4.1.3; 4.2.2.1; 4.3.1.2; 9.1.5.2; 9.1.5.3; 9.1.6.1; 9.1.6.2; 9.4.2; 9.4.3.