You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Практична стрільба

Практична стрільба


Практична стрільба це сучасний стрілецький вид спорту. Головним завданням практичної стрільби є безпека людей при використані вогнепальної зброї. Одним з провідних принципів практичної стрільби є Вільний Стиль. Кожен стрілець виконує завдання (вправу) в такий спосіб, який йому здається найбільш ефективним, але при цьому він не має порушувати правила безпеки та змінювати умови брифінгу.

Практична стрільба


Принципова відмінність практичної стрільби від класичних дисциплін стрілецького спорту в тому, що при підрахунку результатів береться до уваги не лише точність влучань, а й час виконання вправи та калібр використаної зброї. Тобто влучити в десятку це добре, але влучити швидко в десятку з “мажорного” калібру це ще краще. За прикладом практичної стрільби такий підхід для обрахування результатів обрали всі сучасні динамічні стрілецькі дисципліни.

Дульній зріз рушниці Benelli M2


Практична стрільба є неповторною стрілецькою дисципліною в прямому сенсі цього слова. Правила практичної стрільби встановлюють: жодна вправа не має повторюватись. Жодне окремо взяте завдання не може бути мірилом стрілецької майстерності в практичній стрільбі. Тільки збалансоване оволодіння всіма стрілецькими елементами дозволить демонструвати кращий результат.

Вправи одного з етапів Кубку України 2016 


Практична стрільба є прикладною дисципліною. Напрацьовані вміння можуть використовуватись стрільцем для виконання реальних бойових завдань або самозахисту. Саме тому практична стрільба використовується військовими підрозділами світу як система стрілецької підготовки. Крім того, на базі практичної стрільби з'явилась велика кількість прикладних спортивно-стрілецьких дисциплін.

Чемпіонат України UFPS (Запоріжжя) фото джерело - https://www.facebook.com/anutka.lashenko


В практичній стрільбі використовується три види зброї: рушниця, карабін, пістолет. Чемпіонат світу по кожному типу зброї проводиться 1 раз на 3 роки. Найбільш популярним і старим видом зброї в практичній стрільбі є пістолет. Перший Чемпіонат світу по практичній стрільбі з пістолету проводився ще 1975 в Швейцарії. Перший Чемпіонат світу по практичній стрільбі з рушниці відбувся в 2012 в Угорщині, а першість Європи з рушниці була проведена ще 1987. Жодного Чемпіонату світу з практичної стрільби з карабіну покищо не проводилось, а перший Чемпіонат Європи відбувся в Норвегії в 2009.

Іра Загурна - Чемпіоант світу 2015 (Італія)


Керівництво Міжнародної Конфедерації Практичної Стрільби (МКПС) вже тривалий час веде переговори з Міжнародним Олімпійським Комітетом (МОК) з приводу включення практичної стрільби до програм літніх олімпійських ігор. Мова покищо йде тільки про практичну стрільбу з рушниці.

Рушниця Benelli M2


Практична стрільба є порівняно молодим видом спорту. Наслідком цього є відсутність сталих і загальновизнаних методик підготовки спортсменів. Система розподілення всіх стрілецьких навичок на окремі базові елементи, їх групування в програми тренувань, систематизування холостих вправ зі зброєю — є одним з можливих варіантів організації тренувального процесу.

Zagurnyi & Portianko Group


Для того, щоб почати займатись практичною стрільбою вам, окрім бажання, знадобиться зброя (власна або орендована), час та гроші. Проте велика кількість стрілецьких спільнот в Україні дозволяє початківцям дуже швидко прогресувати. Після одного-двох років тренувань переважна більшість стрільців виконує норматив кандидата в майстри спорту.

Ігор Загурний та Юрій Нагірняк


Практична стрільба в Україні представлена відповідною спортивною федерацією (ФПСУ), має представника від МКПС та цілий ряд спортивних стрілецьких клубів, котрі організовуються силами шанувальників вогнепальної зброї заради розповсюдження світла збройової культури.

Фінальне фото з матчу Українські Рушниці 2016