You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Практична стрільба

Штрафні лінії - вивчаємо правила МКПС


Штрафні лінії

Продовжуємо знайомитись з правилами практичної стрільби. Про те як рахуються результати можете почитати впопередніх публікаціях. Сьогодні говоримо про штрафні лінії та накладення/не накладення штрафів, а також дивимось відео про те як можна використати на свою користь п. 10.2.1 правил МКПС.

Штрафні лінії це елемент вправи для позначення її кордонів та імітації бар'єрів які не можна перетинати. До штрафних ліній висуваються наступні вимоги: жорстка фіксація; висота над рівнем підлоги не менше 2см; твердий матеріал; яскравий колір (бажано червоний).

Випадки накладення процедурних штрафів.

Найпростішим прикладом накладення процедурних штрафів (-10 очок) є випадок коли стрілець при переміщеннях по вправі перетинає штрафні лінії для скорочення відстані (рухається навпростець). В такому випадку учаснику нараховуються процедурні штрафи за кожен постріл після перетину штрафної лінії. Тут начебто все ясно - рухатись треба виключно в межах штрафних ліній. Спірні питання можуть виникати лише на вправах, що мають внутрішні кути, в цьому випадку учасник може трохи скоротити відстань перестрибнувши кут, але якщо він торкнеться землі під час такого стрибка це буде порушенням вказаного правила. Для уникнення подібних ситуцій кути на вправах, як павило, облаштовуються перепонами, що заважають виконувати такі стрибки.

Якщо учасник виконує постріли торкаючись будь-якою частиною свого тіла землі чи предмету за межами штрафних ліній він отримає процедурний штраф за кожен такий випадок.

В цьому правилі існує два нюанси які постійно стають предметом дискусій. Перший випадок, це коли стрілець спирається на декорації-укриття. І другий, це коли не достатньо висока планка заглиблюється в грунт і перестає відповідати вимозі про висоту штрафної лінії.

Щодо спирання на укриття. Якщо декорація являє собою частину вправи та не відділена від неї штрафною лінією, то жодних заборон для того щоб стрілець спирався на такий щит - немає. Проте, якщо укриття відмежоване штрафною лінією, тоді до стрільця можуть застосовуватись процедурні штрафи за наявності відповідних умов.

У випадку номер два, коли штрафна лінія занурюється у землю, ситуація дещо складніша. Ідеальним вирішенням цього питанням є коли організаторами використовуються достатньо товсті штрафні лінії, що запобігає таким випадкам. В свою чергу RO, що працює на вправі, має слідкувати за станом обладнання на та інформувати директора матчу про можливі негаразди з обладнанням.

Якщо ж така ситуація все ж таки трапилась, то з однієї сторони це теоретично підпадає під ознаки п.п. 4.6.1 (несправність обладнання), але з іншої сторони, відповідно до 4.6.2, підстав для призначення повторного проходження вправи немає. Тому ще раз зауважмо, що випадок із зануренням штрафних ліній є проблемою яку бажано просто не допускати.

Якщо учасник отримав значну перевагу стріляючи з порушенням по будь-якій мішені (мішеням) то йому може бути призначено один процедурний штраф за кожний постріл по мішені (мішеням). Значна перевага не має чіткого визначення, але під цим терміном розуміють заняття стрільцем більш зручної позиції для стрільби чи позиції яка дозволяє вражати більшу кількість мішеней порівняно з позицією в межах штрафних ліній.

Зауважте, що учасник не може отримати більше процедурних штрафів ніж та кількість залікових пострілів яку він міг зробити з виходом за межі штрафної лінії. Тобто якщо з стрілецької позиції (за межами штрафної лінії) можна вразити лише дві мішені то стрільцю не може призначатись більше двох штрафів не залежно від кількості пострілів.

Разом з тим правилами передбачено випадок коли за вихід за межі штрафних ліній процедурні штрафи не накладаються. Про цей випадок ми розповідаємо в нашому 16 відео випуску.

Для повного вивчення питання радимо перечитати п.п.: 2.2.1, 4.6.1, 10.2.1, 10.2.3 правил МКПС.