You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Тренування по стрільбі

Тренажер для холостих тренувань з практичної стрільби ZPG-2


Тренажер ZPG-2

Окрім проведення змагань та семінарів з практичної стрільби ми займаємось збором та систематизацією інформації по організації стрілецьких тренувань. І сьогоднішня стаття є певною презентацією (або звітом) про наші know-how в холостих тренуваннях. В цій статті ми не ставимо задачу розповісти про холості тренування взагалі, ми лише хочемо звернути увагу на один важливий нюанс таких тренувань та шляхи його вирішення.

Основною ідеєю холостих тренувань є напрацювання певних корисних (спеціальних) стрілецьких навичок для покращення своїх вмінь без використання справжніх набоїв. Ідея є цілком слушною та притаманною багатьом видам спорту. Додатковим плюсом холостих тренувань є те що стрілець може проводити їх поза межами тиру, в будь-якому зручному місці та в будь-який зручний час. Зрозуміло, що найчастіше таким місцем стає оселя стрільця де він може безперешкодно маніпулювати зі зброєю та імітаційними набоями.

Але тренування, навіть холості, мають проводитись в умовах максимально наближених до “бойових”. І якщо питання амуніції, взуття та одягу достатньо просто вирішити, то з імітацією укриттів (щити, порти, тощо) ситуація є значно гіршою, оскільки ваша шафа не дуже схожа на щит, а найменші необережні рухи біля такого укриття не викличуть теплих емоцій у ваших рідних.


Першою нашою відповіддю на це непросте запитання стало виготовлення в 2015 році універсального укриття ZPG-1. Цей щит було зроблено з дерев'яних планок, а конструкція не передбачала ані можливості налаштувань габаритів укриття, ані можливості його зручного транспортування.​

Проте не дивлячись на всю недосконалість цієї конструкції вона наглядно продемонструвала нам ефективність введення подібного обладнання в програму холостих тренувань.

Відразу після початку роботи з тренажером стає зрозумілим наскільки він ускладнює маніпуляції зі зброєю і одночасно ви розумієте, що будь-яка холоста робота зі зброєю без такого обладнання гарантовано призводить до напрацювання не вірних навичок. Наприклад імітуючи з підручних матеріалів (столів, стільців та інших меблів) роботу з нижнім портом ви не розумієте на яку конкретно висоту вам треба орієнтуватись. І в цьому випадку правило “чим складніше тим краще” є зовсім недоречним. Оскільки вам треба не вчитись стріляти з найнижчого порту, а вміти працювати з портами різної висоти, часто змінюючи техніку в залежності від його габаритів. Така сама ситуація є і з імітацією стрільби із-за укриття та середніх портів.

Все описане і стало передумовою виготовлення укриття (тренажеру) для холостих тренувань ZPG-2. При розробці конструкції ми намагались передусім зробити тренажер універсальним, технологічним, транспортабельним, достатньо міцним (ви зрозумієте що це важливо в ході експлуатації) та не дуже дорогим. І ось нарешті сьогодні ми готові представити вашій увазі результат наших творчих пошуків: Тренажер для холостих тренувань з практичної стрільби ZPG-2.


Тренажер ZPG-2 в зібраному стані


Тренажер ZPG-2 в чохлі


Ілюстрація збирання тренажеру ZPG-2


ZPG-2 являє собою розбірну конструкцію, що вміщується в спеціальну сумку-чохол довжиною менше метра, вагою трохи більше 5 кілограмів. Збирання чи розбирання конструкції займає не більше 10 хвилин.


І тепер пройдемось по кожному з параметрів.

Універсальність.

Функція регулювання висоти/ширини всіх складових дозволяє налаштувати тренажер під будь-якого користувача та імітувати всі основні ситуації, що необхідно відпрацювати в холостих тренуваннях.

Технологічність.

По суті тренажер складається всього з 5 відмінних деталей (3 кріплення, 2 трубки), якщо не враховувати декілька заглушок та м'якого оздоблення ніжок, що запобігає псуванню підлоги. Всі деталі взаємозамінні та абсолютно уніфіковані.

Транспортабельність.

Як видно з нашого відео збирання/розбирання тренажеру займає менше 10 хвилин, а тренажер складений до сумки може не тільки перевозитись у власному автомобілі, а й цілком бути ручною поклажею в громадському транспорті. Як ми зазначали довжина тренажеру складеного в чохол не перевищує 1 метру, а вага складає приблизно 5 кілограмів.

Міцність.

Ми впевнено стверджуємо що чого-чого, а недостатності в міцності ви не відчуєте. Сама конструкція виготовлена з металу, а чохол зшито з дуже якісної тканини (Cordura 1000).

Інше.

Абсолютно побічним, але позитивним ефектом стало те, що на тренажері дуже зручно сушити рушники))

До вашої уваги фрагментальні кадри з наших навчально-методичних матеріалів де використовується тренажер ZPG-2.


З приводу придбання тренажеру звертайтесь до нашого партнеру - магазину стрілецького спорядження HOT RANGE