You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Зброя та амуніція

Тюнінг рушниці під практичну стрільбу


Тюнінг це процес зміни властивостей рушниці під потреби стрільця в залежності від умов її використання. Тюнінг для практичної стрільби це специфічне налаштування рушниці, що дозволяє розкрити весь потенціал дробовика не порушуючи закон і правила МКПС.


Види тюнінгу

Тюнінг рушниці можна класифікувати за двома напрямки: його нагальність та його індивідуалізованість.

Якщо говорити про нагальність (необхідність), то тюнінг розподіляється на три групи:

1. тюнінг без якого не можливо нормально використовувати рушницю в МКПС,

2. тюнінг який суттєво впливає на ефективність зброї,

3. тюнінг який не значним чином змінює властивості рушниці.

 

1. Тюнінг який необхідно зробити відразу - подовження підствольного магазину. Про те якої довжини має бути магазин дивіться у відео.


2. До важливого тюнінгу відносяться такі частини рушниці як: вікно заряджання з лотком; ручка затвору; кнопка затворної затримки; тримач типу Матч Сейв та тримач під третє положення.

3. До тюнінгу з встановленням якого можна особливо не поспішати відноситься: мушка, за умови що ваша рушниця має стандартну мушку; збільшений запобіжник; регулювання довжини прикладу; зміна фактури зовнішнього покриття, тощо. Хочемо наголосити, що ми не говоримо про те що цей тюнінг не потрібен, просто він значно менше змінює властивості рушниці.

Під індивідуалізованістю ми маємо на увазі встановлення тюнінгованих частин серійного виробництва або ж виготовлення за індивідуальним замовленням чи власноруч.

Серійне виробництво дозволяє за відносно невеликі гроші отримати гарантований результат, проте деякі покращення, наприклад розширення вікна заряджання, необхідно робити в індивідуальному порядку. Не рідко буває і так, що тюнінгована деталь також потребує доопрацювання.


Поганий тюнінг

Поганого тюнінгу не буває, але існує тюнінг не потрібний та тюнінг який не підходить особисто вам. Тому перед тим як купувати щось, спочатку варто порадитись з людьми які вже використовують подібний тюнінг.


Гарний тюнінг

Стисло про кожну частину над якою вам доведеться попрацювати на шляху до досконалості.

Магазин

Найпопулярнішими виробниками підствольних магазинів є компанія МЕ (Харків) та компанія Nordiс (США). Також останнім часом стає популярним суцільний магазин від XRAIL.

Вікно заряджання з лотком

Це найскладніша частина тюнінгу дробовика. Оскільки вона виконується по індивідуальному замовленню або власноруч. Якщо ви вирішили самостійно запилити вікно, обов'язково порадьтесь з іншими власниками такої рушниці, які вже робили це. Повірте, коли щось піде не так радитись буде вже пізно.

Також збільшене вікно заряджання, як правило, потребує збільшення розміру лотка для того щоб уникнути проблем з потраплянням набоїв між лотком та затвором. Лоток може збільшуватись шляхом приварення додаткової довжини, або змінюватись на подовжений варіант.

Ось декілька варіантів запилів від наших друзів. Якщо ви маєте такі ж моделі, не соромтесь запитуйте поради. Власники дробовиків, в переважній своїй більшості, доброзичливі та люб'язні люди.


Рушниця Armsan Challenge - стрілець Олександра Ілюхіна


Рушниця Browning A5 - стрілець Максим Лукаш


Рушниця Remington 870 (ліворуч) рушниця Benelli Super Nova (праворуч) - стрілець Віталій Педченко


Рушниця Beretta 1301 Comp - стрілець Сергій Мендус


Рушниця Mossberg 930 - стрілець Богдана Ілюхіна


Рушниця Armsan A612 - стрілець Орест Юрчук


Ручка затвору та кнопка затворної затримки (зз)

Це важлива частина тюнінгу для власників напівавтоматичних рушниць. Збільшена ручка затвору полегшить ваші маніпуляції з затвором рушниці.


Матч Сейв

До нещодавнього часу асортимент цього тримача обмежувався виробом від американської фірми MatchSaverZ. Проте зараз є цікава альтернатива від українського виробника TEG.


Тримач #3

Тримач під третє положення від King Competition (Фінляндія) покищо єдиний серійний виріб у своєму роді. Його ефективність при стартовому положенні #3 (зброя розряджена) беззаперечна. Тримач від KC випускається як для напівавтоматів так і для помпових рушниць.

 


Мушка

Оптоволоконна мушка є оптимальним варіантом для практичної стрільби. Найпопулярнішим виробником мушок є бренд HiViz (США), також багато стрільців використовують продукцію від Easy Hit (Швеція) .


Приклад

Підгонка довжини класичного прикладу потребує певного стрілецького досвіду. Тому не поспішайте різати/нарощувати його. А ось для чого це потрібно дивіться у нашому відео #3.


Запобіжник

Оскільки більшість вправ на змаганнях МКПС починаються з увімкнутим запобіжником тому збільшення його профілю полегшить вам життя. Але врахуйте, що деякі запобіжники мають надмірні розміри, які доводиться зменшувати власноруч. Наприклад запобіжник X-Rail для Benelli M2 необхідно обрізати зі сторони його вмикання.


Фактура

Якщо ви не використовуєте перчатки для занять практичною стрільбою то вам може знадобитись підвищити зчеплення ваших рук з рушницею. Це можна зробити у декілька способів: самоклейні фактурні поверхні, порошковий ущільнювач та Handmade технології.


Наш досвід

Наш варіант тюнінгу однієї моделі рушниці Benelli M2 під різні класи МКПС.

І так, рушниця Ігоря Загурного Benelli M2 Modifide / Open Devision

Тюнінг:

- укорочений приклад

- подовжений магазин МЕ

- змінена фактура пістолетної рукоятки та цівки

- збільшена кнопка запобіжника

- ручка затвору Nordic

- збільшена кнопка затворної затримки

- розширене вікно

- збільшений лоток Taran Tactical

- тримач набою MatchSaverZ

- мушка HiViz

- дульний тормоз компенсатор


Рушниця Павла Портянка Benelli M2 Standard Devision

Тюнінг:

- укорочений приклад

- суцільний магазин XRail

- збільшена кнопка запобіжника XRail

- ручка затвору

- збільшена кнопка затворної затримки Taran Tactical

- розширене вікно

- збільшений лоток

- мушка Easy Hit

- тримач набою TEG

- тримач #3 King Competition

- роз'єм під дуельний тримач TEG


Це звичайно далеко не все, що можна розповісти про тюнінг рушниці під практичну стрільбу, а тому чекайте на нові відео та публікації. Якщо вам цікава практична стрільба (рушниця, карабін, пістолет) тоді обов'язково реєструйтесь на нашому формі


Посилання на джерело головного фото