You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Тренування по стрільбі

Як навчитись стріляти


Як навчитись стріляти

Визначіться

Перше, що вам треба зробити це визначитись, що ви хочете. І відповідь типу: “я хочу вміти стріляти” не підходить. Ви маєте зрозуміти, чого вам хочеться від “стрільби” в загалі.

Декілька можливих варіантів: 1. хочу їздити двічі на рік на пустир і стріляти по пляшках, 2. хочу поставити зброю в сейф і в разі необхідності скористатись нею, 3. хочу зареєструватись на якомусь стрілецькому форумі, зробити гарну аватарку і давати поради молодим стрільцям, 4. хочу мати цікаве хобі пов’язане зі стрільбою, 5. хочу навчитись стріляти і спробувати себе в стрілецьких змаганнях та т.п.

І тут головне не поспішати з вибором і пам’ятати, що з часом ваші бажання та відношення до “стрільби” може змінитись. Багато хто з власників зброї, які зараз беруть участь у всіх можливих змаганнях, починали з того, що просто купили зброю про всяк випадок. Вивчайте інформацію, спілкуйтесь з людьми, відвідуйте різні стрілецькі заходи (можливо як глядач) і через деякий час ви зрозумієте, що вам цікаво, а що ні.Безпека №1

Що би ви не обрали (навіть варіант #3) почніть з освоєння навичок безпечного користування зброєю, в тому числі при її зберіганні, чистці, перевезенні, тощо.

Безпечне поводження зі зброєю є основною метою практичної стрільби (The International Practical Shooting Confederation). Тому ця дисципліна, на наше глибоке переконання, якнайкраще підходить новим власникам зброї, оскільки першочергова увага приділяється саме безпечній експлуатації зброї та базовим стрілецьким навичкам. Після того як ви оволодієте цією базою ви зможете спробувати себе в будь якій стрілецькій дисципліні.Гроші $$$

Сплануйте бюджет. Колись давно, коли небо було більш блакитним, а трава зеленішою, після придбання 1000 “Хант Майстру 32” нам здавалось, що питання з набоями для занять практичною стрільбою вирішене раз і назавжди. Також ми не знали, що з часом зброя буде потребувати технічного обслуговування, а поїздки на змагання не обмежуватимуться територією України.

Як і при купівлі автомобіля ваші видатки не закінчуються внесенням в касу вартості автомобіля, а лише розпочинаються (бензин, ТО, мийка, страховка …) так і купівля зброї буде тягнути за собою певні витрати.

Отже якщо ваш річний дохід не обліковується мільйонами то правильне планування “стрілецького бюджету” стане запорукою безперебійності тренувального процесу та економії коштів. Краще регулярно тренуватись один раз в місяць ніж спалити за день ящик набоїв і залишити зброю в сейфі на найближчі півроку.

Задайте собі питання: “скільки я реально можу витрачати на стрільбу в місяць та рік ?”. Лише після того як ви ретельно обдумали це, переходьте до витрат. Не соромтесь при цьому радитись з більш досвідченими стрільцями. До речі, гуртова купівля набоїв може зменшити їх вартість на 10-30%.

Основними статтями видатків у вас будуть: набої, оренда стрільбища, амуніція та одяг, реєстраційні внески за участь в змаганнях, вартість проїзду.

Часто стрільці купивши зброю починають ган-шопінг купуючи таку кількість не потрібних речей, що потім дуже довго не знають куди це все “щастя” діти. Ми радимо не поспішати в цьому питанні і якщо у вас з’явились кошти які терміново необхідно витратити — заощаджуйте. Повірте, з часом ви зрозумієте куди їх насправді необхідно витратити.


План

Сплануйте свій тренувальний графік. Зрозумійте один раз і назавжди: жодна людина окрім вас не зацікавлена у вашому розвитку більше за вас.

Це, мабуть, найскладніше запитання з наведених тут порад, оскільки на момент придбання зброї і довгий час після цього людина не має жодного уявлення як спланувати свій тренувальний процес. Як ви будете вирішувати це питання ми не знаємо, але вирішити його треба обов’язково. Оскільки в протилежному випадку, скоріш за все, ви матимете витрачені гроші, витрачений час, зіпсовані нерви та відчуття розпачу.

Спробуйте поцікавитись з приводу цього питання у досвідчених стрільців, інструкторів, запитайте в нас і можливо це допоможе вам визначитись що, як, коли і навіщо.Після того як ви зробили все вищеописане вам залишиться лише одне — втілити теорію у життя.

І тоді, скоріш за все, ви навчитесь “стріляти”.P.S. можливо через деякий час до вас звернеться новоспечений власник зброї з питанням:  "Як мені навчитись стріляти?". А ви, сумно посміхнувшись, скажете: “Розумієш друже, все не так просто. Але я зараз тобі скину одне посилання з ФБ, можливо воно чимось тобі допоможе”.


Фото - кадр з художнього фільму "Джанго звільнений" (реж. К. Тарантіно)