You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Практична стрільба

Як рахують результати в практичній стрільбі


Підрахунок результатів

Якщо взяти всі фактори, які не дозволяють практичній стрільбі стати дійсно масовим та популярним спортом, думаю, що одним з них буде певна складність в розумінні системи підрахунку результатів. І хоча ця складність є абсолютно закономірною, оскільки система WinMSS успішно виводить результат поєднуючи такі критерії як: “час”, “потужність зброї”, “влучність стрільця”. Проте це робить її трохи заплутаною для широкого загалу. Отже наша сьогоднішня тема: практична стрільба підрахунок результатів.

Тому ми спробуємо без зайвої деталізації пояснити основні принципи підрахунку результатів в практичній стрільбі.

І так, ми маємо:

  1. три учасники: А, Б, В.

  1. Вправа з 10 металевими тарілками. Одна тарілка це 5 очок. Відповідно якщо вразити всі тарілки ви набираєте 50 очок. Запам’ятайте 50 очок, не 50 балів (points), а саме 50 очок.

  1. Також ми маємо показники часу, за який стрільці вразили всі мішені. Стрілець А виконав вправу за 5 секунд, Б за 10 секунд, В за 12,5 секунд.

Якщо змагання буде складатись лише з цієї вправи то програма WinMSS підрахує результати наступним чином.

Основними показниками за якими визначається кінцевий результат є Хіт-фактор та Бали (points). Якщо ви зрозумієте, що це таке, то ви гарантовано зрозумієте і все інше.


Хіт-фактор

Основою для визначення результатів є так званий Хіт-фактор, це очки поділені на час. Чим Хіт-фактор більший тим краще.

Припустимо наші стрільці (А,Б,В) вразили всі тарілки, тоді кожен з них набрав 50 очок.

Вираховуємо Хіт-фактор (ХФ).

ХФ = очки / час

Стрілець А. 50оч./5сек.=10.

Стрілець Б. 50/10=5.

Стрілець В. 50/12,5=4

І так найкращий результат у стрільця А, оскільки його ХФ=10.


Бали (points)

Тепер визначаємо скільки балів (points) за вправу набрав кожен стрілець.

Бали (points) нараховуються стрільцю за результатами кожної вправи, а якщо вправ буде декілька, то вони будуть складені і результат матчу буде являти собою суму цих балів (points).

І так, рахуємо бали (points).

Спочатку береться стрілець в якого найбільший ХФ на вправі. Тобто стрілець А. І йому нараховується 100% балів (points), що дорівнює максимальній кількості очок на вправі. Стрілець А отримав 100%, тобто 50 балів (points).

Тепер визначаємо скільки балів (points) отримує стрілець Б. Для цього спочатку визначаємо у відсотках його ХФ по відношенню до ХФ стрільця А.

ХФ стрільця А = 10

ХФ стрільця Б = 5.

Значить ХФ стрільця Б складає 50%, а тому йому нараховується саме 50% від балів (points) стрільця А. Тобто Стрілець Б отримує 25 балів (points).

Так само визначаємо бали (points) стрільця В. Для цього знову ж таки визначаємо у відсотках його ХФ по відношенню до ХФ кращого стрільця на вправі – стрільця А.

ХФ стрільця А = 10

ХФ стрільця В = 4.

Значить ХФ стрільця В складає 40%, а тому йому нараховується 40% від балів (points) стрільця А. Тобто Стрілець B отримує 20 балів (points).

Якщо на змаганні вправ декілька то всі бали (points) які стрілець набрав під час матчу сумуються між собою і саме ця сума визначає положення учасника в таблиці результатів.

Готово.


Кінцевий результат такий:

1 МІСЦЕ. Стрілець А: 100% – 50 балів (points).

2 МІСЦЕ. Стрілець Б: 50% – 25 балів (points).

3 МІСЦЕ. Стрілець В: 40% – 20 балів (points).

Це в принципі вся основна інформація по підрахунку результатів. Спробуйте її зрозуміти і у вас ніколи не виникнуть питання з цього приводу. А в наступній статті ми розповімо про деякі додаткові нюанси рахункової політики МКПС (штрафні мішені, промахи, процедурні порушення, мажор, мінор і т.п.).