You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Інше

Яким має бути інструктор з практичної стрільби


Інструктор зі стрільби

1. Чи може людина бути інструктором по стрільбі, якщо сама не тренується? Чи має інструктор брати участь у змаганнях з практичної стрільби і якщо так, чи має він бути “Чемпіном-чемпіонів” ?

На нашу думку не можливо займатись інструкторською роботою і при цьому не бути практикуючим стрільцем. Інструктор по стрільбі має працювати не тільки зі слухачами але й вдосконалювати свою стрілецьку майстерність.

Щодо участі інструктора в змаганнях то тут питання залежить від того які саме цілі ставлять перед собою його клієнти. Якщо вони не бажають приймати участь в матчах, то в принципі така участь не обов’язкова і для інструктора. Якщо ж вони тренуються саме для участі в змаганнях з практичної стрільби то інструктор, який не бере участь в таких матчах, просто не буде розуміти в повній мірі матеріал якому він намагається навчити людей. А тому, скоріш за все, такий інструктор є чистим теоретиком, що зовсім не погано. Але теорія без практики, як і навпаки – практика без теоретичного підґрунтя, не може бути самодостатнім елементом навчання.

Щодо того чи має інструктор бути “Чемпіоном-чемпіонів” можемо відповісти так: гарний спортсмен не завжди гарний інструктор, але інструктор який не є практикуючим спортсменом часто буває “диванним спеціалістом”.

І хоча діяльність інструктора це в більшій мірі педагогічна (наставницька) діяльність, тобто в першу чергу інструктор має вміти донести необхідний матеріал до слухача. Проте для того, щоб дати якусь інформацію необхідно нею володіти самому, а тому досвід участі в змаганнях та систематичні тренування є важливою складовою для визначення кваліфікації інструктора.


2. Чи має інструктор з практичної стрільби мати спеціальну освіту: педагогічну, освіту в сфері фізичної культури, спеціальну стрілецьку підготовку, тощо ?

Це питання щільно пов’язане з попереднім оскільки стосується саме теоретичної обізнаності інструктора та його вміння доносити матеріал до слухачів.

На нашу думку профільна вища освіта є гарною основою для роботи в будь-якій сфері і стрілецька підготовка не є виключенням. Але на сьогоднішній день як педагогічна діяльність так і стрілецький спорт не мають ані високої популярності в суспільстві, ані достойної підтримки з боку держави.

Тому якщо ваш інструктор зі стрільби має профільну освіту це беззаперечний плюс, але не забувайте про те, що практична стрільби не так давно зробила свої перші кроки в Україні, а тому питання спеціальної освіти ще довго буде залишатись не вирішеним.


3. Який досвід (стаж роботи) має бути у гарного інструктора з практичної стрільби ?

Окрім аспекту теоретичних знань та практичної підготовки робота інструктора пов’язана з певною дослідницькою діяльністю. Оскільки перед тим як, чомусь навчати необхідно це як слід проаналізувати та спробувати на практиці. І чим ретельніше така робота проводиться тим якіснішими знаннями володіє інструктор. Якщо привести конкретний приклад, то над семінаром “Dynamic Shotgun 3 levels” ми працюємо вже майже два роки і досі вносимо зміни.

Однозначно відповісти яким має бути досвід роботи інструктора не можливо, оскільки це напряму залежить від того наскільки широким, або навпаки вузьким питанням стрілецької підготовки він займається та наскільки багато часу інструктор присвячує саме аналітично-дослідній роботі.


Недоліки інструкторів з практичної стрільби.

На нашу думку, якщо брати основні недоліки які зустрічаються в роботі інструкторів то їх всього два: непрофесіоналізм та бажання догодити клієнту.

Якщо з першим пунктом все зрозуміло, то другий потребує невеликого пояснення. Мова йде про те, що інструктор бажаючи утримати клієнта та змусити його частіше відвідувати заняття наповнює навчання лише видовищним та цікавим матеріалом. І при цьому не приділяє достатньої уваги базовій стрілецькій підготовці, а іноді взагалі упускає таку підготовку. В майбутньому це призводить до напрацювання неправильних навичок, які переслідують стрільця всю його спортивну кар’єру та стають причиною повної зупинки прогресу в майбутньому.

Розробляючи власний навчальний матеріал ми часто доходимо до того, що питання які ми вносимо до програми семінарів є достатньо нудними з точки зору людини яка робить перші кроки в світ практичної стрільби, але одночасно ми розуміємо, що це є єдиний можливий шлях та сподіваємось, що з часом наші слухачі це зрозуміють.