You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Практична стрільба

З чого складається перемога в практичній стрільбі


Практична стрільба це саморозвиток, цікаве дозвілля, спілкування з друзями та багато іншого. Але передусім, практична стрільба це спорт. Досягнення кращого результату є головним двигуном розвитку практичної стрільби. Результат на матчі залежить від трьох основних факторів: стрілецька майстерність, фізична підготовка та психологічна готовність. Кожен з трьох елементів є важливим і кожен з них робить свій вклад у вашу перемогу. Недопрацювання будь-якого елементу тягне результат вниз. Наприклад, стрілець демонструє високі результати на тренуваннях, але систематично “зливається” на матчах. Це вказує, що він має стрілецькі навички, він фізично підготовлений але через психологічну складову просто не може продемонструвати свої вміння. Разом з тим, на одній психології з фізкультурою також далеко не заїдеш, стріляти треба вміти.


Стрілецька підготовка

Ваші тренування мають бути збалансованими з точку зору детальності опрацювання окремих елементів та повноти охоплення всього навчального матеріалу. Не варто нехтувати базовими стрілецькими елементами керуючись бажанням потренувати побільше навичок, у вас в цьому випадку зникає якість (відпрацьованість) стрілецьких вмінь. Одночасно через надмірну деталізацію стрілецьких елементів ви можете не встигнути за сезон пройти весь запланований матеріал.

Зробіть наступним чином. Спочатку сплануйте коли розпочнуться ваші тренування і коли відбудеться головний матч сезону до якого ви хочете підготуватись найкраще. Потім порахуйте кількість тренувань і рівномірно розподіліть навчальний матеріал. Те саме треба зробити з холостими тренуваннями. Раціональним буде такий план: два-три холості тренування, одне-два тренування на стрільбищі. Холості тренування і тренування на стрільбищі мають доповнювати одне одного.

Якщо ви тільки початківець, вам варто пройти всі базові елементи та їх комбінації, без надмірного занурення в нюанси які не часто зустрічаються на матчах. Досвідченим стрільцям необхідно встигнути повторити базу і відпрацювати всі помилки минулого сезону. Головне це мати чіткий графік вашого тренувального сезону.


Фізична підготовка

Одним з базових принципів практичної стрільби є те, що на змаганнях має перевірятись стрілецька майстерність, а не фізичні кондиції учасника. В той же час, вправи в практичній стрільбі містять багато динамічних елементів, а тому гарна фізична форма допоможе вам отримати кращий результат.

Ігрові види спорту найбільше нагадують фізичні навантаження притаманні практичній стрільбі. Різновекторні переміщення, прискорення, відчуття рівноваги все це є у футболі, баскетболі, регбі і т.д. А тому, саме з цих видів спорту варто запозичити вправи для вашої загальної фізичної підготовки. Кращими спеціальними фізичним вправами для стрільця-практика є холосте тренування. Добре сплановане, динамічне та об'ємне холосте тренування з використанням тренувальних укриттів прокачає ваші м'язи не гірше ніж інтенсивна робота в спортзалі.


Психологічна підготовка

Однією психологією матчі не виграються, але програються.

Головне завдання вашої психології на матчі це утримати вас від намагань робити те чого ви не вмієте. Намагатись стріляти, заряджати, маніпулювати зброєю та т.і. швидше ніж ви можете. Намагатись виконати стрілецькі елементи в новий для себе спосіб. Намагатись копіювати незнайомі техніки інших стрільців. Всі експерименти мають проводитись тільки на вашому тренуванні.

Якщо вам знайомі ці проблеми тоді спробуйте наступне. Справжньою перевіркою і одночасно тренуванням психологічної витривалості є матч. До тих пір поки ви не пройшли чисто принаймні одне змагання, ви не розумієте ані свого реального стрілецького рівня, ані того як утримувати ментальну рівновагу. Чим раніше ви пройдете свій перший “чистий” матч, тим скоріше ви навчитесь себе контролювати. Саме це і допоможе вам демонструвати все те чого ви навчились на ваших стрілецьких тренуваннях. Саме це є третьою невід'ємною частиною перемоги. Подумайте над цим.