You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
| категорія: Зброя та амуніція

Захисні балістичні окуляри в практичній стрільбі


Захисні балістичні окуляри

Захисні окуляри мабуть найнеобхідніший елемент екіпіровки для стрільця. Важливіше окулярів хіба що сама зброя. В цій публікації ми розповімо про критерії вибору балістичних окулярів для практичної стрільби. Також ми поділимось власним досвідом використання окремих моделей.



Загальні рекомендації

Купуйте фірмові окуляри

Фірмові не означає дорогі, фірмові означає виготовлені з полікарбонату, який гарантовано захистить ваші очі. Ціновий спектр фірмових захисних окулярів починається від 150 грн (окуляри від 3М). Для початку можна придбати не дорогі, а вже зрозумівши їх недоліки (якщо вони будуть) придбати дорожчу модель.



Підбирайте індивідуально

Розмір голови, будова обличчя, розташування очей та т.п. дуже індивідуальні у кожної людини. Не піддавайтесь на популярність конкретної моделі, а переконайтесь що вона підходять саме вам. Основними параметрами які впливають на зручність є: розмір окулярів, якість лінз, будова дужок, фактура та розмір носового упору. Переконайтесь, що окуляри комфортно сидять на обличчі, не облягають занадто щільно, але й не бовтаються. Врахуйте що окуляри ви будете носити в комплекті з навушниками, а тому товсті дужки можуть неприємно давити в голову.

Колір лінз

Достатньо дискусійне питання. Можемо сказати одне, не буде помилкою придбати балістичні окуляри з прозорими (безкольоровими) лінзами. Жовті, червоні, затемнені та інші лінзи це вже нюанси практичної стрільби про які на початку шляху думати зарано. Крім того, багато досвідчених стрільців використовують виключно прозорі лінзи і для цього є ряд причин, як то: зміна погодних умов під час матчу, затінення частини мішеней, різнокольорові мішені, тощо. Не поганим варіантом є окуляри з набором змінних лінз різного кольору.



Широкий кут огляду

Жодна частина окулярів (дужки, міст оправи, тощо) не має перекривати ваш огляд. Найчастіше проблеми з кутом огляду виникають коли ви присідаєте для стрільби з нижнього порту. В цей момент ви можете бачити міст оправи замість вашої мішені, тому дуже добре якщо лінзи взагалі не мають мостового з'єднання.

Надійність у використанні

Окуляри не мають спадати з обличчя під час аткивних рухів і стрільби. В цьому дуже добре допомагає запобіжний ремінець або дужки закругленої форми.



Власний досвід

За весь час занять практичною стрільбою ми працювали з різними моделями окулярів і по великому рахунку всі вони в достатній мірі виконували покладені на них функції. На сьогоднішній день ми використовуємо дві моделі захисних окулярів: ICE від ESS та окуляри Beretta NXT.

ICE ESS

ICE є доволі популярною моделлю балістичних окулярів серед стрільців практиків. Ці окуляри комплектуються змінними лінзами, що є зручною опцією для використання в різних умовах освітлення. Також ICE обладнані запобіжним ремінцем, який запобігає втраті окулярів при активному використанні. Проте врахуйте, що ICE ESS, як і будь-які окуляри, потребують обов'язкової примірки оскільки підходять далеко не для кожного типу обличчя.



Beretta NXT

Beretta NXT є цікавим зразком стрілецьких окулярів. Їхнім беззаперечними плюсами є закруглена форма дужок, що унеможливлює їх зсування, надширока оглядовість та тонка оправа, яка не буде натирати вашу голову при тривалому носінні. Незначним недоліком Beretta NXT є відсутність регулювання дужок.